رزرو هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین
بهترین هتل سرعین
هتل 4 ستاره سرعین
ثبت نام
هتل های سرعین
فارسی انگلیسی
آبدرمانی های سرعین بهترین هتل سرعین


هتل بوستان سرعین
سرعین معلم شرقی
04532225000
رزرو بی واسطه مستقیمتعداد بزرگسال *

تعداد اتاق *

نوع اتاق
نام و نام خانوادگی *

موبایل *

وضعیت پاسخگویی
تقویم جلالی
1398/08/21
11/12/2019
سه شنبه
اکسیر گشت اکسیرگشت
ایران برق ایران برق

مشاهده اطلاعات نام مشخصات آبدرمانی ها و استخرهای در سایت هتل بوستان سرعین اردبیل

Hotel Boostan هتل بوستان سرعین
شهر سرعین

در ۳۰ کیلومتری غرب اردبیل و مرکز شهرستان سرعین است. این شهر به علت چشمه‌های آبگرم، جاذبه های مذهبی و طبیعی شهرت دارد و یکی از مناطق گردشگری در استان اردبیل است. شهر سرعین در 07284855/۴۸ درجه طول شرقی و 14553056/۳۸ درجه عرض شمالی و ارتفاع از سطح دریا 1676 متر با مساحتی بیش از ۱۲۸۰۰۰۰ متر مربع در ۲۸ کیلومتری غرب شهر اردبیل قرار دارد. جالب است بدانید پیست اسکی آلوارس که براحتی از طریق جاده و وسیله نقلیه قابل دسترس می باشد بیش از 3100 متر از سطح دریا ارتفاع داشته و حضور در چنین ارتفاعی و استفاده از اتمسفر و دیدن سرعین و اردبیل و دشت وسیع مقابل تجربه منحصربفردی بوده که اطلاعات تکمیلی از منوی مکانهای دیدنی سرعین قابل مشاهده می باشد.

سرعین به زبانی ترکی (سریین) به معنای محل خنک می‌باشد سرعین در فرهنگ لغات عربی به معنی سرچشمه می‌باشد. در ادوار گذشته از این منطقه به نام‌های ساری قیه، سرائین یادکرد می‌شده‌است.

سازمان ثبت احوال پسوند سرقین را برای صدور شناسنامه اهالی سرعین استفاده می نماید

بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این شهر ۵٬۴۵۹ نفر (در ۱٬۵۸۲ خانوار) بوده‌است.

شهر سرعین یکی از مناطق شش گانه زرتشت بوده است که به آن شهریور می گفتند. از آثار به جا مانده از آن دوران تپه آناهیتا شهر سرعین می باشد که در واقع تل خاک بر جای مانده از بقایای آن زمان بوده و اشیا عتیقه و سفال از آن بدست آمده است و آتشکده های زیادی اطراف سرعین وجود داشته است که در قسمت مکانهای دیدنی توضیح داده شده است. قبرستان سرعین دارای سنگ تراشیده هایی به شکل انسان و شیر بوده است که متاسفانه افراد سودجو آن را غارت نموده و نمونه ای از آن در بقغه شیخ صفی نگهداری می گردد.

تأثیرات درمانی آب های سرعین

امروزه با کسب اطلاعات وسیع در زمینه ترکیبات و خصوصیات این آبها و تأثیر بر قسمت های مختلف بدن ، از این آب ها برای درمان امراض استفاده می کنند. اثرات آب های معدنی متفاوت است و بر اساس رده بندی شیمیایی با یکدیگر تفاوت دارند ، تمام آب های معدنی سرعین بیکربناته سدیم هستند که در حالت تعادل اسید و بازی اعضاء و اثرات درمانی قابل توجهند .

آب های معدنی بصورت آشامیدن و استحمام استفاده می شود که در فعالیت دستگاه گوارشی ، کند شدن جریان نبض ، اتساع عروق و ازدیاد ترشحات معدوی قبل از غذا و تخلیه آن بعد از غذا می شود همچنین این آب ها موجب ازدیاد صفرا و خروج آن و بهبود فعالیت کبد می گردد. سهولت در متابولیسم مواد مختلف مانند کلوسیدها ، پروتئید ها ، کلسترول و مسائل گوارشی از دیگر مزایای آب های معدنی است . آب های سرعین دارای مقادیر زیادی آهن هستند که در ازدیاد گلبول های قرمز و میزان هموگلوبین و در درمان کم خونی بسیار مؤثر هستند.

Hotel Boostan هتل بوستان سرعین Hotel Boostan هتل بوستان سرعین
برخی آبگرم‌های معروف سرعین

گاومیش گلی : مشهورترین و در واقع بهترین آبگرم سرعین بوده و قسمت عمده آبگرم آبدرمانی های سرعین از آن تامین می گردد. علت نام گذاری آن علاقه گاومیش ها برای غوطه ور بودن در آب و استفاده از این چشمه در زمانهای قدیم و زمانی که حصاری دور آن وجود نداشته است می باشد.

مطابق عکس تاریخی سیاه سفید فوق

پر آب ترین چشمه معدنی شهر سرعین از لحاظ آبدهی و وسعت ،استخر گامیش گلی می باشد که بر روی دره واقع شده است. این آبمعدنی دارای استخری روباز به مساحت ۴۰۰ متر با عمق ۱۳۰ سانتی متر می باشد. دارای ۱۷ دوش آبگرم و سرد ، حوضچه کلر در مبادی ورودی به محوطه اصلی و همچنین مقابل سرویس بهداشتی می باشد. از امکانات دیگر آن بوفه لوازم بهداشتی و آرایشی و خوراکی و سرویس بهداشتی می باشد.

مقدار متوسط آب دهی آن ۸۵ لیتر در ثانیه می باشد. دمای آب ۴۶ درجه سانتی گراد و آب آن ترش مزه بیرنگ و کمی بودار است. آنیونهای آن کربنات ، بیکربنات ، کلروره ، سولفات و کاتیونهای آن کلسیم ، منیزیم ، سدیم و پتایسم می باشد . هدایت الکتریکی برای ۲۵ درجه حرارت ۱۳۰۰ و PH آن ۵۸/۶ ، باقیمانده مواد خشک شده از تبخیر آب آن ۶۸۷ میلیگرم در لیتر بوده و آب آن در ردیف آبهای کلروره ، بیکرنات سدیک و کلسیک گرم می باشد.آبگرم گامیش گلی همواره شبها به آقایان اختصاص داده می شود.

در سالیان گذشته آب مازاد چشمه های معدنی به خصوص آب گامیش گلی از سمت جنوب شرقی وارد نهری می شد و به فاصله یکصد و پنجاه متری آسیابی را می گردانیدند. این آسیاب در آن ایام از گرانبهاترین آسیابهای آذربایجان به حساب می آمده زیرا بر خلاف آسیابهای دیگر آب آن در زمستان یخ نمیزده است در تمام ۱۲ ماه سال کار می کرده است.

پیشه جد بزرگوار خاندان بوستانی آسیاب مذکور بوده است که در زبان آذری به آن درمان میگویند و مکان آن ابتدای مسیر سلامت فعلی شهر سرعین بوده است

Hotel Boostan هتل بوستان سرعین

آبدرمانی بزگ ایرانیان : سرعین شامل دو مجموعه مجزا بانوان و آقایان و به صورت همزمان می باشد .

آبگرم سبلان : بزرگ ترین مجتمع آب درمانی خاورمیانه در شهر سرعین ،با امکانات و استخرهای متعدد سرپوشیده و حوضچه های جکوزی، سونای خشک و بخار، دوش ها و وان های انفرادی متعدد، خدمات پزشکی و درمانی مجزا برای مردان و زنان، حوضچه های آب سرد، دوش های آب سرد و گرم، واحد جکوزی و بخش فیزیوتراپی است.

زیربنای آبگرم سبلان7000 مترمربع و در دو طبقه مجزا جهت پذیرایی و سرویس دهی برای مردان و زنان احداث شده است.

مجتمع آبدرمانی شهر آفتاب : شامل سالن غذاخوری- سالن نمایش گاهی و آبدرمانی است که آبدرمانی شامل دو مجموعه مجزای و کامل برای استفاده بانوان و آقایان , به صورت همزمان بوده ساعت شروع به کار مجموعه از ساعت 8 صبح بوده الی ساعت 24 شب میتوانید وارد مجموعه بشوید و تا ساعت 1 شب فرصت استفاده دارید . این مجموعه همچنین دارای 5 واحد وی آی پی اختصاصی بوده که این این 5 واحد 2 واحد آن دارای ظرفیت تا 6 نفر هم میباشد. و برای استفاد گروهی بسیار مناسب میباشد.

مجموعه آبدرمانی رویال پارک سرعین:دارای واحدهای اختصاصی آبدرمانی (VIP) برای استفاده گروهی و خانوادگی است که به صورت ساعتی امکان رزرو میباشد.

آبگرم بش باجلار : یکی از قدیمی‌ترین آب‌گرم‌های سرعین است که میان اهالی قدیمی سرعین به «دره لر سویی» نیز معروف بوده است. این آب‌گرم در دره‌ای سرسبز قرار گرفته که دورتادور آن را چمنزاها و درختان چنار و سپیدار احاطه کرده‌اند. دمای آب این چشمه به ۳۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و ظاهری کدر و طعمی تُرش مزه و کمی بودار دارد. از این آب‌گرم برای درمان بیماری‌های عمومی و تسکین دردهای عصبی و مفصلی استفاده می‌شود.

بش باجیلار در زبان آذری به معنای ۵ خواهران است

آبگرم ساري سو : از يك حوض دو قسمتي به اندازه ۴۲ متر مربع تشكيل شده است و حوض آن روباز فقط روي رختكن هاي ساخته شده از سنگ مرمر با ايرانيت پوشانده شده است. داراي دوشهايي به تعداد ۵ عدد كه آب آن از چشمه ساری سو تغذيه مي شود ، همچنين سرويس بهداشتي و حوضچه كلر مي باشد.

دماي آب ۴۵ درجه سانتي گراد آبدهي آن ۶ ليتر در ثانيه و جريان آب به صورت دائمي مي باشد. رنگ آب كمي مايل به سبز پسته اي و مزه آب كمي ترش مي باشد. آنيونهاي آن سولفات ، كلرور ، بيكربنات و كاتيونهاي آمن سديم ، پتاسيم و منيزيم مي باشد.هدايت الكتريكي آن براي ۲۵ درجه حرارت ۱۲۹۰ و PH آن ۵۸/۶ مي باشد و مقدار مواد باقي خشك از تبخير آب ۶۸۷ ميليگرم در ليتر است و آب آن از نوع آبهاي كلروبيكربنات سديك مي باشد.

علت نامگذاري آن به ساري سو به اين جهت است كه سنگهاي اطراف چشمه در اثر رسوبات املاح معدني زرد رنگ به چشم مي خورد و آب آن از داخل يك تخته سنگ زرد رنگ مي جوشيد ه و از دور به رنگ زرد ديده مي شده است. چون اصطلاح »ساري« در زبان تركي به معناي زرد مي باشد آب آن ساري سو (آب زرد) گفته شده است.

خواص درمانی ساری سو : برای دردهای روماتیسمی ، مفصلی و به طور کلی برای تسکین دردهای عضلانی اثرات سودمندی دارد.

آبگرم قره‌سو : غربی‌ترین چشمه آب‌گرم سرعین است که در فصل‌های مختلف جریان آن تغییر می‌کند. دمای آب این چشمه ۴۴ درجه سانتی‌گراد است و به صورت جوشان در سطح زمین، جریانی دائمی دارد.

در سال اخیر به خاطر طرح نوسازی و تجهیز استخرهای آبگرم شهر سرعین , آبگرم ساری سو و قره سو در هم ادغام شده و به کنار مجتمع آبدرمانی سبلان انتقال داده شده است. این آبگرم شبها همیشه ، بر خلاف آبگرم گاومیش گلی به بانوان اختصاص داده می شود و برای اطفال نیز باید بلیط تهیه شود.

مجتمع آبدرمانی قهوه سویی : دارای سالن غذاخوری سالن همایش و کنفرانس و مجموعه آبدرمانی میباشد که شامل دو زیرمجموعه مجزا بانوان و آقایان و به صورت همزمان است.

با توجه به موهبات الهی که شامل حال سرعین شده است علاوه بر موارد فوق آبگرمهای دیگری مانند ژنرال ، پهنلو و یول سویی نیز وجود دارد که میهمانان عزیز میتوانند از طریق راهنمای هتل مطلع گردند

همچنین علاوه بر شهر سرعین چشمه های دیگری در سطح استان وجود دارد که شاخص ترین آنها مجتمع قینرجه در شهر نیر و مجتمع قوطور سویی در شهر مشکین شهر می باشد.

صفحه نخست
بهترین هتل سرعین
هتل بوستان سرعین نقشه مکان یابی
طول و عرض جغرافیایی هتل بوستان سرعین
هتل بوستان سرعین
هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین

مشاهده تقدیرنامه ها

https://www.hotelboostan.com
مدیریت : بوستانی
هتل بوستان سرعین
معلم شرقی سرعین اردبیل ایران
شماره هماهنگی : 04532225000
09121957009
N 38° 14553056
E 48° 07284855

طراحی سایت مهدی بوستانی
09379351921


هتل بوستان سرعین
از انتخاب هتل بوستان سرعین متشکریم
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد هتل بوستان محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از قالب، نوشته ها و تصاویر پیگرد قانونی خواهد داشت