هتل بوستان سرعین نشانی : معلم شرقی تلفن رزرو و هماهنگی 04532137000 سرآمد (سامانه رابط مدیریت هتل بوستان)
اینستاگرام هتل بوستان سرعین اینستاگرام 1403/03/25 جمعه

معرفی آبدرمانی ها و آبگرمهای معدنی سرعین


تأثیرات درمانی آبگرمهای معدنی سرعین امروزه با کسب اطلاعات وسیع در زمینه ترکیبات و خصوصیات این آبها و تأثیر بر قسمت های مختلف بدن ، از این آب ها برای درمان امراض استفاده می کنند. اثرات آب های معدنی متفاوت است و بر اساس رده بندی شیمیایی با یکدیگر تفاوت دارند ، تمام آب های معدنی سرعین بیکربناته سدیم هستند که در حالت تعادل اسید و بازی اعضاء و اثرات درمانی قابل توجهند . آب های معدنی بصورت آشامیدن و استحمام استفاده می شود که در فعالیت دستگاه گوارشی ، کند شدن جریان نبض ، اتساع عروق و ازدیاد ترشحات معدوی قبل از غذا و تخلیه آن بعد از غذا می شود همچنین این آب ها موجب ازدیاد صفرا و خروج آن و بهبود فعالیت کبد می گردد. سهولت در متابولیسم مواد مختلف مانند کلوسیدها ، پروتئید ها ، کلسترول و مسائل گوارشی از دیگر مزایای آب های معدنی است . آب های سرعین دارای مقادیر زیادی آهن هستند که در ازدیاد گلبول های قرمز و میزان هموگلوبین و در درمان کم خونی بسیار مؤثر هستند.


Hotel Boostan هتل بوستان سرعین Hotel Boostan هتل بوستان سرعین

لیست آبگرم ها و آبدرمانی های سرعین

ردیف نام درجه حرارت آدرس
1 گاومیش گلی 46درجه دومین استان خیابان دانش
2 بش باجلار- دره لر ۳۵ درجه خیابان شریعتی
3 ساري سو 45 درجه خیایان ولیعصر
4 قره‌سو 44 درجه خیایان ولیعصر
5 قهوه سویی 44درجه چهارراه قهوه‌سویی
6 ژنرال 44درجه خیابان شریعتی
7 پهنلو - ارشاد 44درجه خیایان ولیعصر، میدان سهند
8 شفا خیایان ولیعصر
9 رویال پارک خیابان دارایی
10 ایرانیان ورودی سرعین
11 شهرآفتاب میدان ولیعصر، جاده سلامت
12 سبلان خیابان دانش
13 ویلا دره 17 درجه ویلا دره
14 قینرجه داغترین آبگرم نیر
15 قوطور سویی مشکین شهر

برخی آبگرم‌های معروف سرعین گاومیش گلی : مشهورترین و در واقع بهترین آبگرم سرعین بوده و قسمت عمده آبگرم آبدرمانی های سرعین از آن تامین می گردد. علت نام گذاری آن علاقه گاومیش ها برای غوطه ور بودن در آب و استفاده از این چشمه در زمانهای قدیم و زمانی که حصاری دور آن وجود نداشته است می باشد.
مطابق عکس تاریخی سیاه سفید پس زمینه
پر آب ترین چشمه معدنی شهر سرعین از لحاظ آبدهی و وسعت ،استخر گامیش گلی می باشد که بر روی دره واقع شده است. این آبمعدنی دارای استخری روباز به مساحت ۴۰۰ متر با عمق ۱۳۰ سانتی متر می باشد. دارای ۱۷ دوش آبگرم و سرد ، حوضچه کلر در مبادی ورودی به محوطه اصلی و همچنین مقابل سرویس بهداشتی می باشد. از امکانات دیگر آن بوفه لوازم بهداشتی و آرایشی و خوراکی و سرویس بهداشتی می باشد.
مقدار متوسط آب دهی آن ۸۵ لیتر در ثانیه می باشد. دمای آب ۴۶ درجه سانتی گراد و آب آن ترش مزه بیرنگ و کمی بودار است. آنیونهای آن کربنات ، بیکربنات ، کلروره ، سولفات و کاتیونهای آن کلسیم ، منیزیم ، سدیم و پتایسم می باشد . هدایت الکتریکی برای ۲۵ درجه حرارت ۱۳۰۰ و PH آن ۵۸/۶ ، باقیمانده مواد خشک شده از تبخیر آب آن ۶۸۷ میلیگرم در لیتر بوده و آب آن در ردیف آبهای کلروره ، بیکرنات سدیک و کلسیک گرم می باشد.آبگرم گامیش گلی همواره شبها به آقایان اختصاص داده می شود.
در سالیان گذشته آب مازاد چشمه های معدنی به خصوص آب گامیش گلی از سمت جنوب شرقی وارد نهری می شد و به فاصله یکصد و پنجاه متری آسیابی را می گردانیدند. این آسیاب در آن ایام از گرانبهاترین آسیابهای آذربایجان به حساب می آمده زیرا بر خلاف آسیابهای دیگر آب آن در زمستان یخ نمیزده است در تمام ۱۲ ماه سال کار می کرده است.
پیشه جد بزرگوار خاندان بوستانی آسیاب مذکور بوده است که در زبان آذری به آن درمان میگویند و مکان آن ابتدای مسیر سلامت فعلی شهر سرعین بوده است
Hotel Boostan هتل بوستان سرعین
آبدرمانی بزگ ایرانیان : سرعین شامل دو مجموعه مجزا بانوان و آقایان و به صورت همزمان می باشد .
آبگرم سبلان : بزرگ ترین مجتمع آب درمانی خاورمیانه در شهر سرعین ،با امکانات و استخرهای متعدد سرپوشیده و حوضچه های جکوزی، سونای خشک و بخار، دوش ها و وان های انفرادی متعدد، خدمات پزشکی و درمانی مجزا برای مردان و زنان، حوضچه های آب سرد، دوش های آب سرد و گرم، واحد جکوزی و بخش فیزیوتراپی است. زیربنای آبگرم سبلان7000 مترمربع و در دو طبقه مجزا جهت پذیرایی و سرویس دهی برای مردان و زنان احداث شده است.
مجتمع آبدرمانی شهر آفتاب : شامل سالن غذاخوری- سالن نمایش گاهی و آبدرمانی است که آبدرمانی شامل دو مجموعه مجزای و کامل برای استفاده بانوان و آقایان , به صورت همزمان بوده ساعت شروع به کار مجموعه از ساعت 8 صبح بوده الی ساعت 24 شب میتوانید وارد مجموعه بشوید و تا ساعت 1 شب فرصت استفاده دارید . این مجموعه همچنین دارای 5 واحد وی آی پی اختصاصی بوده که این این 5 واحد 2 واحد آن دارای ظرفیت تا 6 نفر هم میباشد. و برای استفاد گروهی بسیار مناسب میباشد.
مجموعه آبدرمانی رویال پارک سرعین:دارای واحدهای اختصاصی آبدرمانی (VIP) برای استفاده گروهی و خانوادگی است که به صورت ساعتی امکان رزرو میباشد.
آبگرم بش باجلار : یکی از قدیمی‌ترین آب‌گرم‌های سرعین است که میان اهالی قدیمی سرعین به «دره لر سویی» نیز معروف بوده است. این آب‌گرم در دره‌ای سرسبز قرار گرفته که دورتادور آن را چمنزاها و درختان چنار و سپیدار احاطه کرده‌اند. دمای آب این چشمه به ۳۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و ظاهری کدر و طعمی تُرش مزه و کمی بودار دارد. از این آب‌گرم برای درمان بیماری‌های عمومی و تسکین دردهای عصبی و مفصلی استفاده می‌شود. بش باجیلار در زبان آذری به معنای ۵ خواهران است
آبگرم ساري سو : از يك حوض دو قسمتي به اندازه ۴۲ متر مربع تشكيل شده است و حوض آن روباز فقط روي رختكن هاي ساخته شده از سنگ مرمر با ايرانيت پوشانده شده است. داراي دوشهايي به تعداد ۵ عدد كه آب آن از چشمه ساری سو تغذيه مي شود ، همچنين سرويس بهداشتي و حوضچه كلر مي باشد. دماي آب ۴۵ درجه سانتي گراد آبدهي آن ۶ ليتر در ثانيه و جريان آب به صورت دائمي مي باشد. رنگ آب كمي مايل به سبز پسته اي و مزه آب كمي ترش مي باشد. آنيونهاي آن سولفات ، كلرور ، بيكربنات و كاتيونهاي آمن سديم ، پتاسيم و منيزيم مي باشد.هدايت الكتريكي آن براي ۲۵ درجه حرارت ۱۲۹۰ و PH آن ۵۸/۶ مي باشد و مقدار مواد باقي خشك از تبخير آب ۶۸۷ ميليگرم در ليتر است و آب آن از نوع آبهاي كلروبيكربنات سديك مي باشد. علت نامگذاري آن به ساري سو به اين جهت است كه سنگهاي اطراف چشمه در اثر رسوبات املاح معدني زرد رنگ به چشم مي خورد و آب آن از داخل يك تخته سنگ زرد رنگ مي جوشيد ه و از دور به رنگ زرد ديده مي شده است. چون اصطلاح »ساري« در زبان تركي به معناي زرد مي باشد آب آن ساري سو (آب زرد) گفته شده است. خواص درمانی ساری سو : برای دردهای روماتیسمی ، مفصلی و به طور کلی برای تسکین دردهای عضلانی اثرات سودمندی دارد.
آبگرم قره‌سو : غربی‌ترین چشمه آب‌گرم سرعین است که در فصل‌های مختلف جریان آن تغییر می‌کند. دمای آب این چشمه ۴۴ درجه سانتی‌گراد است و به صورت جوشان در سطح زمین، جریانی دائمی دارد. در سال اخیر به خاطر طرح نوسازی و تجهیز استخرهای آبگرم شهر سرعین , آبگرم ساری سو و قره سو در هم ادغام شده و به کنار مجتمع آبدرمانی سبلان انتقال داده شده است. این آبگرم شبها همیشه ، بر خلاف آبگرم گاومیش گلی به بانوان اختصاص داده می شود و برای اطفال نیز باید بلیط تهیه شود.
مجتمع آبدرمانی قهوه سویی : دارای سالن غذاخوری سالن همایش و کنفرانس و مجموعه آبدرمانی میباشد که شامل دو زیرمجموعه مجزا بانوان و آقایان و به صورت همزمان است. با توجه به موهبات الهی که شامل حال سرعین شده است علاوه بر موارد فوق آبگرمهای دیگری مانند ژنرال ، پهنلو و یول سویی نیز وجود دارد که میهمانان عزیز میتوانند از طریق راهنمای هتل مطلع گردند همچنین علاوه بر شهر سرعین چشمه های دیگری در سطح استان وجود دارد که شاخص ترین آنها مجتمع قینرجه در شهر نیر و مجتمع قوطور سویی در شهر مشکین شهر می باشد.

 

اتاقهای دارای جکوزی


پنجره مشرف به اتاق جهت مشاهده کودکان

ضدعفونی کامل پس از هر بار استفاده

دارای امکانات کامل

سیستم سرمایشی و گرمایشی

Avatar

سفره خانه سنتی


موسیفی زنده سنتی

سرو انواع دمنوش

آبمیوه و بستنی

قهوه و دسر

Avatar

اینترنت رایگان


بدون محدودیت

پوشش وای فای در اتاقها

وای فای مستقل لابی و طبقات

دارای سرعت بالا

Avatar

روم سرویس 24ساعته


لاندری

صندوق امانات

رستوران

کافی شاپ

Avatar
Avatar
سالن vip خصوصی
نرخ گروهی هتل بوستان در سال 1403
B-B H-B F-B
صبحانه منوي بوفه صبحانه ناهار منوي انتخابي صبحانه ناهار شام منوي انتخابي
8/500/000 لطفاتماس بگیرید لطفاتماس بگیرید
ارزش افزوده
هتل سرعین
نرخ برد هتل بوستان در سال 1403
یک تخته هتلی دو تخته هتلی دو تخته رویال سه تخته هتلی چهار تخته هتلی چهار تخته سوییت خواب دار پنج تخته سوییت خواب دار شش تخته سوییت خواب دار هشت تخته کانکت ده تخته کانکت نفر اضافه بهمراه صبحانه برای تخفیف تماس با برخی ایام پیک غیرپیک
17/800/000 25/000/000 28/000/000 36/000/000 42/000/000 45/000/000 54/000/000 62/000/000 75/000/000 88/000/000 6/400/000 ارزش افزوده 04532137000 دارای تخفیف
مسیر دسترسی تهران سرعین برای هتل بوستان از طریق اتوبان زنجان یا راه شمال رشت و موقعیت بر روی نقشه سرعین
مسیر تهران سرعین از اتوبان زنجان مسیر تهران سرعین از شمال طول و عرض جغرافیایی هتل بوستان سرعین
آژانس اکسیر گشت سفر
آژانس پشتیبان هتل بوستان سرعین
تهران میدان صادقیه بلوار اشرفی اصفهانی نرسیده به مرزداران
شماره تلفن 04532137000
آماده ارائه تورهای زمینی و هوایی به سراسر ایران و به صورت تخصصی شهر توریستی سرعین هتل بوستان
لطفا جهت رزرو هتل بوستان سرعین برای اقامت تیر مرداد شهریور حداقل ده روز زودتر اقدام نمایید

فروشگاه عسل هتل بوستان

عسل با موم 3/500/000 ریال - عسل شیره 3/500/000 ریال

عسل ممتاز با موم 5/000/000 ریال - عسل ممتاز شیره 5/000/000 ریال

سفارش عسل از نوع مقدار سفارش نام و نام خانوادگی موبایل محل دریافت
کیلو


تلفن هماهنگی : 04532137000

ارسال مستقیم پیام/پیشنهاد/انتقاد به مدیرعامل

نام و نام خانوادگی(اختیاری)

شماره موبایل(اختیاری جهت پیگیری های آتی)

متن پیام/پیشنهاد/انتقاد


پیشنهاد همکاری

هتل بوستان سرعین در راستای نیل به اهداف والای خدمت رسانی به میهمانان گرامی و میزبانی شایسته، نسبت به استخدام نیروهای مجرب با الویت نیروهای بومی و دارای مدارک سازمان گردشگری اقدام می نماید. لطفا جهت ارسال سوابق و هماهنگی با شماره تلفن 09101957009 تماس حاصل نمایید.

هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین هتل بوستان سرعین
تقویم سال 1403
https://www.hotelboostan.com
مدیریت : بوستانی
هتل بوستان سرعین
معلم شرقی سرعین اردبیل ایران
شماره هماهنگی : 04532137000
09121957009
N 38° 14553056
E 48° 07284855

طراحی سایت 14030106 مهدی بوستانی
09379351921


هتل بوستان سرعین
از انتخاب هتل بوستان سرعین متشکریم
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد هتل بوستان محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از قالب، نوشته ها و تصاویر پیگرد قانونی خواهد داشت

هتل بوستان سرعین

4ستاره

دارای اتاقهای جکوزی دار

سالن جکوزی VIP خصوصی

بدون واسطه و مستقیم

شماره تلفن هتل بوستان سرعین 04532137000

قانون مندی کسب و کار اینترنتی
بازدید کل 596428 امروز 1533